gstarcad allbim

MODELOWANIE BIM

Największe pozytywy jakie niesie ze sobą podejście BIM to min. gromadzenie wszystkich informacji związanych z projektem w jednym miejscu, bez konieczności utrzymywania powierzchni magazynowych i archiwów. Dostęp online do wszystkich opisów i zagadnień, które są niezwykle istotne przy prowadzeniu realizacji to udogodnienie, które pozwala oszczędzić koszty i czas.. Dotychczas projektanci i nie tylko biorący udział w projekcie musiały umawiać się na fizyczne spotkania, co przy współpracy osób z różnych środowisk i miast bardzo często generowało dodatkowe ograniczenia finansowe i czasowe.

Technologia polegająca na modelowaniu informacji o budynku czyli BIM swoich pierwszych zwolenników na rynku europejskim znalazła w Anglii, gdzie rząd włączył jej adaptację na grunt budownictwa i architektury w projekt reformy dawnych form projektowania. Od tamtej pory pozostałe państwa europejskie z powodzeniem wdrażały te kompleksowe rozwiązania w swoje podejście do realizacji projektów budowlanych.

Oczywiście nie można zapominać o najważniejszej i rewolucyjnej funkcji BIM, która sprawia, ze staje się ono doskonałym rozwiązaniem zarówno dla architektów, inżynierów budownictwa oraz konstruktorów jest fakt, a mianowicie umożliwienie swobodnej komunikacji dla wszystkich uczestników projektu w jednym czasie. Rozwiązanie to pozwala na szybsze i efektywniejsze przekazywanie i zrozumienie informacji, a w rezultacie możliwość sprawniejszego poprowadzenia projektu do końca.

BIM przyniosło trwałą zmianę w postrzeganiu i prowadzeniu projektów z dziedziny architektury i budownictwa. Efekty zmiany w myśleniu przynoszą długofalowe efekty. Holistyczne i kompleksowe podejście do procesu projektowania wywarło bardzo pozytywny wpływ na wzajemne rozumienie potrzeb przedstawicieli wszystkich dziedzin, którzy zaangażowani są w pracę nad projektem. Wcześniejszy indywidualizm został wyparty przez współpracę, dzięki czemu efekty mogą być dużo bardziej zaawansowane i satysfakcjonujące dla każdej ze strony, zarówno dla zamawiającego, jak i zleceniodawcy. https://allbim.pl/

Dodaj komentarz