gstarcad allbim

Oprogramowanie – aspekt edukacyjny

Pełne walory edukacyjne programu najłatwiej jest omówić na konkretnym przykładzie. Wypróbowanie oferty edukacyjnej GstarCad jest bardzo proste – wystarczy jedynie wypełnienie formularza. Licencja przyznawana jest na rok z możliwością przedłużenia. Możliwość przyuczenia do korzystania z jednego środowiska oprogramowania dla uniwersytetów sprawia, że na rynek pracy wkracza kadra posiadająca wstępne doświadczenie i przygotowanie do pracy na konkretnym oprogramowaniu.

Poznanie wszystkich możliwości programów cad wymaga czasu. Od pewnego czasu w polskiej edukacji zauważyć można pozytywny i mało popularny do tej pory tren, dzięki któremu studenci mają okazję uczyć się poprzez praktykę już na etapie edukacji akademickiej. Ta zmiana ma bardzo dobry wpływ na wizerunek polskiego szkolnictwa. Oczywiście ważniejszy od wizerunku był stan faktyczny, a ten czasami wyglądał niezbyt korzystnie. Brak praktycznego rozwoju to niewątpliwe wielka strata dla wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z projektami i pracą związaną z prowadzeniem holistycznych projektów. Wprowadzenie wersji edukacyjnych przez producentów oprogramowania to wyjście naprzeciw potrzebom wszystkim studentom i przyszłym pracodawcom.

Producenci starają się, aby ich oferta była jak najlepiej przygotowana do potrzeb klientów, a także aby każdy z użytkowników znalazł tam coś dla siebie. GstarCad stawia na współpracę uniwersytecką i szkolną, stwarza tym samym zupełnie nowe perspektywy dla przyszłych konstruktorów i projektantów. Jedynym ograniczeniem jakie wynika z wykorzystywania studenckiej czyli edukacyjnej wersji programy jest to, że stworzonych projektów nie można wykorzystywać do celów komercyjnych. Jednak na poziomie edukacyjnym nie powinno stanowić to problemu.

Oczywiście producenci GstarCad swoją ofertę edukacyjną kierują również do osób, które skończyły już edukację, a zależy im jedynie na tym, aby podnosić swoje kompetencje.

Dodaj komentarz