gstarcad allbim

Tapeta do łazienki

Nieszablonowe rozwiązanie do łazienki

Obecnie w łazienkach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych płytek. Wodoodporne farby łazienkowe przestały dziwić, a na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej sposobów wykończenia ścian łazienkowych. Dosyć nowym, a na pewno nieszablonowym rozwiązaniem są tapety łazienkowe. Cechują się one wodoodpornością dzięki zastosowanym materiałom, a także bogactwem wzorów i kolorów, które zapewnią łazience nowoczesny design.

Jaką tapetę wybrać?

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów tapet nadających się do zastosowania w łazience. Jedną z tych propozycji są tapety winylowe, które cechuje trwałość, nieznacznie mniejsza niż trwałość glazury. Dzięki błyszczącej strukturze optycznie powiększają pomieszczenie, a także są odporne na szorowanie i mycie. Producenci oferują też tapety z włókna szklanego, odporne na wilgoć i szorowanie. Tapety te  nie są jednak popularne i na rynku występują w niewielkiej ilości. Istnieją też tapety typu rauhfaser, które nadają się do łazienki tylko po pokryciu wodoodporną farbą, z powodu tworzenia ich z kilku warstw papieru oraz wiórków drzewnych.

Czy to się opłaca?

Tapety są rozwiązaniem tanim i szybkim w ułożeniu. Dzięki możliwości dużego wyboru wzorów i kolorów mogą zadowolić każdego i wpasować się w wystrój każdego wnętrza. Dobrze dobrane będą pasować zarówno do małych jak i większych łazienek. Tapety te idealnie wpasują się w pomieszczenia retro, nowoczesne i industrialne, a duży wybór wielu wzorów zachwyci każdego.

 

Dodaj komentarz